Úver na auto

úver na auto úver na auto

Kúpa automobilu, či už nového alebo ojazdeného, je pre mnohých ľudí či rodiny veľkou investíciou, ktorú si často nemôžu dovoliť financovať z vlastných peňazí. Mnohí ľudia preto pri kúpe vozidla siahajú po rôznych spôsobov financovania, z ktorých asi najznámejšiu možnosť ponúkajú leasingové spoločnosti. Menej známu možnosť predstavujú úvery na automobily, ktoré sú často výhodnejšie, ako leasing.

Čo to teda vlastne úver na auto vôbec je? Ako už z jeho názvu vyplýva, jedná sa o účelový spotrebný úver používaný na financovanie nákupu nového či ojazdeného vozidla. Mnohé banky a nebankové spoločnosti majú takýto úverový produkt priamo vo svojej ponuke, no v prípade potreby môžete použiť aj klasický bezúčelový spotrebný úver. Je však vysoko pravdepodobné, že jeho podmienky nebudú také výhodné, ako tomu býva pri účelovom úvere na auto.

Vozidlo je ihneď vašim majetkom

Ako už zrejme viete, pri využití služieb leasingovej spoločnosti na nákup vozidla sa stáva automobil, ktorý je predmetom zmluvy, majetkom danej spoločnosti až do doby, kým riadne nesplatíte všetky splátky. Počas splácania mesačných splátok sa teda vlastne vozíte na automobile vo vlastníctve inej osoby. Pri využití úveru na auto si klasicky kúpite automobil, ktorý sa ihneď stáva vašim majetkom, iba s tým rozdielom, že ste na jeho nákup použili financie získané prostredníctvom účelového či bezúčelového úveru. Vďaka tomu môžete so svojim novým vozidlom zaobchádzať ako len chcete.

Nemusíte platiť havarijné poistenie

Ako sme už spomenuli vyššie, auto kúpené cez leasing sa stáva počas doby jeho splácania majetkom leasingovej spoločnosti, ktorá chce prirodzene svoj majetok chrániť. Kvôli tomu je pre získanie leasingu nutné vybavenie havarijnej poistky, bez ktorej vám jednoducho leasing poskytnutý nebude. Niekedy je havarijné poistenie už súčasťou leasingovej zmluvy, inokedy si ho môžete vybaviť samostatne. Vždy ho však platiť musíte. Pri financovaní auta úverom je iba na vás, či budete chcieť havarijné poistenie platiť. Môžete sa tak rozhodnúť sami podľa vašich preferencií.

Môžete si kúpiť aj staršie auto

Leasingové spoločnosti sú pri výbere svojich zákazníkov, respektíve nakupovaných vozidiel, vyberavé. Väčšina z nich vám poskytne leasing iba na nové, respektíve zopár rokov staré automobily. Ak si chcete kúpiť staršie ojazdené vozidlo, u leasingových spoločností väčšinou neuspejete. Ak sa rozhodnete financovať svoje auto úverom, môžete si kúpiť naozaj také, aké chcete. Niektoré spoločnosti majú pri účelových úveroch na automobily svoje limity, avšak vôbec nie také prísne, ako leasingovky.

Úvery na auto sú kvalitnými úverovými produktami, ktoré medzi všetkými možnosťami financovania nákupu vozidiel stoja na veľmi dobrej pozícií. Ponuky jednotlivých spoločností, či už tých leasingových alebo tých poskytujúcich úvery, sa však líšia, a nákup vozidla predstavuje veľký výdavok, ktorý treba poriadne zvážiť a vybrať ten najvýhodnejší spôsob financovania práve pre vás. Riadne sa informujte a urobte správne rozhodnutie.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Vaša emailová adresa nebude zobrazovaná.